Ładowanie strony

menu

Światowy Dzień Wazektomii

StartDzień Wazektomii
StartDzień Wazektomii

Światowy Dzień Wazektomii 2018

Zobacz film promujący.

Jak to wyglądało w 2017

Światowy Dzień Wazektomii przynajmniej w Polsce to pełny sukces. Kilka zadowolonych Rodzin, które mogły liczyć na bezpłatny zabieg wazektomii. Duży przekaz w mediach. Oraz co najważniejsze kolejne tysiące wyedukowanych osób.

Zobacz relację z wydarzenia.

Jak to wyglądało w 2016

Po raz kolejny otrzymaliśmy zaproszenia na Światowy Dzień Wazektomii. I tym razem z wielką chęcią wzięliśmy udział oferując naszym Pacjentom 10 bezpłatnych zabiegów. Zabiegi trwały od samego rana, do późnego wieczora. Lekko zmęczeni, ale pełni satysfakcji zapraszamy do bejrzenia Videorelacji:

Zobacz relację z wydarzenia.

Jak to wyglądało w 2015

Otrzymaliśmy zaproszenie do uczestnictwa w Międzynarodowym Dniu Wazektomii. Głównym organizatorem jest Dr Doug Stein z Florydy http://worldvasectomyday.org/. Międzynarodowy Dzień Wazektomii przypada w tym roku trzynastego listopada. O dalszych szczegółach dotyczących MDW, będę informował w kolejnych tygodniowych odstępach czasu.

Poprzednia edycja Dnia Wazektomii okazała się olbrzymim sukcesem - ponad 500 doktorów z 32 krajów przeprowadziło w ciągu 24h ponad 3000 wazektomii. Inicjatywa odbiła się szerokim echem w mediach, zarówno w USA, jak i w innych częściach świata. Liczymy, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

Zobacz relację z wydarzenia.

Cele na ten rok

jak najwięcej

lekarzy biorących udział w wydarzeniu

300

przeprowadzonych w tym czasie wazektomii

40

krajów, z których lekarze wezmą udział

1 000 000

rodzin, które dowiedzą się o wydarzeniu

Dziesięć powodów, dlaczego popieram Światowy Dzień Wazektomii

  • Popieram Światowy Dzień Wazektomii, ponieważ dla Rodzin, które nie chcą mieć więcej dzieci, jest to najbardziej skuteczna i dostępna opcja męskiej antykoncepcji
  • Popieram Światowy Dzień Wazektomii, ponieważ coraz więcej mężczyzn dzieli się odpowiedzialnością za własną partnerkę w planowaniu rodziny.
  • Popieram Światowy Dzień Wazektomii ponieważ wazektomia jest mniej inwazyjną metodą niż podwiązanie jajowodów i bardziej zdrowsza niż branie hormonów przez kobiety, lub innych substancji chemicznych jako środków antykoncepcyjnych.
  • Popieram Światowy Dzień Wazektomii, ponieważ nie zaprzecza to radości rodzicielstwa, a poprawia jakość życia posiadanego potomstwa
  • Popieram Światowy Dzień Wazektomia w trosce o przyszłość naszych dzieci.
  • Popieram Światowy Dzień Wazektomii, ponieważ eliminuje strach przed niepożądaną ciążą, oraz poprawia nasze życie seksualne
  • Popieram Światowy Dzień Wazektomii, ponieważ uważam, że stwarza to możliwości bardziej sprawiedliwego dzielenia ograniczonych zasobów naszej planety
  • Popieram Światowy Dzień Wazektomii, ponieważ jakość życia człowieka zależy od poszanowania i ochrony wszelkiego życia.
  • Popieram Światowy Dzień Wazektomii ponieważ niezależnie od płci, narodowości, koloru skóry czy wyznania, mamy tylko ten jeden wspaniały cel, by wygenerować dialog na temat najważniejszych kwestii planowania rodziny, z pozytywnym skutkiem dla całego społeczeństwa
  • Popieram Światowy Dzień Wazektomii – to „Szczęśliwa Rodzina”

Światowy Dzień Wazektomii 15 listopada 2015

Nowy Jork, 3.09.2014 – Lekarze w przychodniach zdrowia i gabinetach lekarskich na całym świecie wykonają jak największą liczbę zabiegów wazektomii w ciągu 24 godzin w ramach Światowego Dnia Wazektomii, przypadającego na 7 listopada 2014. Będzie to druga edycja corocznego wydarzenia, które powstało, aby podnieść poziom wiedzy, rozwiać mity o wazektomii oraz zwiększyć dostęp do zabiegów, lecz przede wszystkim, aby zachęcić większą liczbę mężczyzn do uczestnictwa w globalnym dialogu na temat planowania rodziny.

– W Światowym Dniu Wazektomii nie chodzi o to, ile zabiegów wazektomii uda się wykonać, lecz jak wiele rozmów uda się zainicjować – mówi Jonathat Stack, pomysłodawca Światowego Dnia Wazektomii, który sam z trudem próbował zrozumieć swój opór przeciwko poddaniu się temu zabiegowi – Włączenie mężczyzn do planowania rodziny to właściwa rzecz, którą można zrobić dla siebie, dla swojej rodziny i dla wspólnej przyszłości.

Organizatorzy przewidują, że 7 listopada około 250 lekarzy z 30 krajów wykona ok. 1500 zabiegów wazektomii. Stack, który został uhonorowany nagrodą Emmy za swą pracę jako twórca filmów dokumentalnych, wraz z Doug’iem Stein’em, urologiem, współtwórcą Światowego Dnia Wazektomii, współpracują z czołowymi lekarzami na całym świecie, aby zapewnić pacjentom tani lub darmowy dostęp do wysokiej jakości zabiegów. Obydwaj współpracują również z organizacjami zajmującymi się planowaniem rodziny oraz Amerykańskim Stowarzyszeniem Urologicznym.

Do tej pory swój udział w wydarzeniu potwierdziło 30 państw, w tym Australia, Kanada, Chiny, Kolumbia, Kuba, Wielka Brytania, Kenia, Filipiny, Polska, Rwanda, Hiszpania, Tajlandia, Uganda oraz Stany Zjednoczone. Odliczanie czasu pozostałego do Światowego Dnia Wazektomii rozpocznie się 7 października 2014 r.

Podczas obchodów Światowego Dnia Wazektomii w USA, Stein oraz inni lekarze zorganizują „Maraton Wazektomii”, podczas którego wykonanych zostanie kilkadziesiąt zabiegów. Stein będzie przeprowadzał zabiegi bezpłatnie. Inni lekarze biorący udział w akcji podadzą własne stawki bądź również przeprowadzą zabiegi bezpłatnie.

Stein, który przeprowadził już ponad 30.000 wazektomii, jest zaniepokojony faktem, że ponad połowa ciąż w USA nie była zaplanowana:

- Nieplanowane ciąże to jedne z największych obciążeń w ludzkim życiu, źródło napięcia i niepokoju, zarówno w USA, jak i w innych krajach. Uważamy, że wazektomia jest wspaniałą opcją dla mężczyzn, których rodziny są pełne.

W ubiegłym roku, w czasie pierwszego Światowego dnia Wazektomii, 100 lekarzy w 25 krajach wykonało 1000 zabiegów. Wydarzenie było koordynowane i transmitowane na żywo przez Instytut Królewski w Australii, naukową organizację non-profit. Większość mężczyzn, którzy zdecydowali się na zabieg, zrobiło to, aby wziąć na siebie ciężar planowania rodziny i ułatwić życie swoim żonom.

- Mówili nam, że przyszedł czas, aby wyjść przed szereg – powiedział Stack.

Mimo że specjaliści zajmujący się planowaniem rodziny uważają wazektomię za najbardziej skuteczną, trwałą formę antykoncepcji dla mężczyzn, nadal napotyka się na opór. Mimo, że wazektomia kosztuje średnio pięć razy mniej niż zabieg podwiązania jajowodów, a przy tym nie wymaga znieczulenia ogólnego ani hospitalizacji, jest stosowana dwukrotnie rzadziej w USA. Na całym świecie mniej niż 3% kobiet w wieku 15-49 wybiera wraz ze swymi partnerami wazektomię jako metodę antykoncepcji.

Więcej informacji na temat Światowego Dnia Wazektomii znaleźć można pod adresem http://worldvasectomyday.org.

Otwarty list do mężczyzn rozważających poddanie się zabiegowi zawiera „Dziesięć Powodów, aby wesprzeć Światowy Dzień Wazektomii” i kończy się sugestią, że choć wazektomia nie jest odpowiednia dla wszystkich mężczyzn, może być dobrym wyjściem dla pełnych rodzin, oraz mężczyzn, którzy nie planują potomstwa, a przy tym mają pewność, że będą aktywni seksualnie z płodnymi kobietami.

Media zostaną zaproszone do przygotowania relacji z niektórych zabiegów oraz przeprowadzenia wywiadów z pacjentami, którzy zdecydowali się na wazektomię. Na wszelkie pytania związane z mediami odpowie Zan Dubin-Scott, pod adresem zan@zdscommunications.com.

O Światowym Dniu Wazektomii: Celem Światowego Dnia Wazektomii jest podniesienie poziomu wiedzy oraz rozwianie mitów o wazektomii, zwiększenie dostępu do zabiegów, szczególnie w rejonach objętych niewystarczającą opieką medyczną, oraz zachęcenie większej liczby mężczyzn, by stali się równymi dla kobiet partnerami w światowym dialogu na temat planowania rodziny. Obchody Światowego Dnia Wazektomii zostały zainicjowane w 2013 roku przez World Vasectomy Day Services, organizację non-profit z siedzibą w Nowym Jorku. Pomysłodawcami akcji są Jonathan Stack, twórca filmów dokumentalnych, zdobywca nagród Emmy, dwukrotnie nominowany do Oscara, oraz Doug Stein, urolog, który wykonał ponad 30.000 zabiegów wazektomii.

www.worldvasectomyday.org

Kontakt medialny: Zan DubinScott at zan@zdscommunications.com.

siwike@wazektomia.com

Zainteresowany Wazektomią? Zarezerwuj zabieg już dziś! zapisz się na zabieg